• درباره ما
سه‌شنبه ، ۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۳:۱۷
ابراز نگرانی دبیر کل سازمان ملل نسبت به کشتار مسلمانان روهینگیا
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش،دبیر کل سازمان ملل به شدت نگران گزارش هایی است که درباره کشته شدن شهروندان مسلمان در عملیات نظامی ارتش میانمار در ایالت راخین ،منتشر شده است. گوترش از کشور همسایه یعنی بنگلادش خواست تا به مسلمانان روهینگیا که در جستجوی امنیت از خانه و کاشانه خود آواره شده اند، اجازه ورود دهد.

«استفان دوژاریک»،سخنگوی سازمان ملل در بیانیه ای در این باره گفت:بسیاری از افرادی که از میانمار فرار کرده اند تا وارد بنگلادش شوند،زنان و کودکانی هستند که برخی از آنها هم زخمی شده اند. دوژاریک افزود:دبیر کل سازمان ملل خواستار دستیابی آزاد آژانس های انسان دوستانه به جوامع آسیب دیده ای شد که نیاز مبرم به کمک و حمایت دارند.

وی همچنین گفت:سازمان ملل آماده است تا همه حمایت های لازم را هم از میانمار و از بنگلادش برای کمک به مسلمانان روهینگیا انجام دهد. روز گذشته نیروهای مرزی بنگلادش تلاش کردند تا مهاجرانی را که قصد ورود به این کشور را داشتند وادار به بازگشت به سوی میانمار کنند. آنها به سمت مسلمانانی که در حال عبور از مرز بودند،شلیک و تعداد زیادی از آنها را دستگیر کردند تا به محل زندگی خود در میانمار بازگردانند.