• درباره ما
سه‌شنبه ، ۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۵
وزارت امور خارجه فرانسه تخریب مدارس فلسطینیان در قدس و کرانه باختری را محکوم کرد
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین؛ وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه ای تصریح کرد که رژیم صهیونیستی 22 ماه آگوست جاری مدرسه ای را در روستای "جب الذیب" در شرق بیت لحم که با حمایت مالی اتحادیه اروپا احداث شده بود، تخریب کرد. در این بیانیه آمده است که این رژیم همچنین پارک کودکی را نیز تخریب کرده و صفحات تولید انرژی خورشیدی را نیز که برق مدرسه ای در منطقه ابو انوار در شرق شهرک عیزریه در شرق قدس را تامین می کرد، مصادره کرده است.

این مدرسه نیز با حمایت مالی فرانسه احداث شده است. این وزارتخانه تاکید کرد که تخریب مدارس فلسطینیان اقدامی کاملا در تضاد با قوانین بین المللی است و موجب نگرانی شدید می شود به ویژه اینکه این تخریب ها در مناطقی صورت گرفته است که دارای اهمیتی راهبردی برای راه حل تشکیل دو کشور و تشکیل کشور مستقل فلسطین است.

رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گذشته کانکس های وابسته به مدرسه حب الذیب در شرق بیت لحم که کلاس های درس این مدرسه در آن برگزار می شد، را به بهانه عدم دریافت مجوز مصادره کرد و همین مساله موجب شده تا دانش آموزان این مدرسه از ادامه تحصیل محروم شوند. موسسات و مراکز آموزشی فلسطینیان به نشانه اعتراض به این اقدامات رژیم صهیونیستی اقدام به نصب چادرهایی برای 64 دانش آموز فلسطینی کرده اند که مدرسه آنان تخریب شده است.

این در حالی است که رژیم اشغالگر دو هفته پیش نیز قبل از آغاز سال تحصیلی جدید یک پارک کودک را در شرق قدس تخریب کرده و صفحاتی خورشیدی مدرسه ابتدایی او نوار را نیز که برق این مدرسه را تامین می کرد، مصادره کردند.