• درباره ما
سه‌شنبه ، ۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۵
۹۰۰۰ کیلومتر پیاده روی از «جاوه» تا «مکه» برای زیارت خانه خدا
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «ummid»،یک زائر جوان اندونزیایی 9000 کیلومتر را از «جاوه مرکزی» تا شهر مقدس مکه برای زیارت خانه خدا،پیاده روی کرده است. گزارش های حاکی از آن است که یک سال طول کشیده تا این جوان با پای پیاده به زیارت خانه خدا مشرف شود. عزم قاطع و  اعتقاد راسخ به «محمد» کمک کرد تا این سفر پر از خطر اما سرشار از معنویت را انجام دهد.

پدر محمد درباره سفر معنوی فرزندش به مکه گفت:او هر وقت چیزی را می خواهد از صمیم قلب برای دستیابی به آن تلاش می کند و هیچ چیز نمی تواند مانعش شود.او مردی با اعتقاد راسخ است. محمد برای سفر معنوی اش یک کوله پشتی،یک نسخه از کتاب آسمانی قرآن و وسایل مورد نیازش از جمله چند دست لباس و یک چادر مسافرتی،تلفن همراه و یک پرچم کوچک از کشورش را با خود آورده است.

او همچنین لباسی به تن کرده که پشت آن نوشته شده است: «من با پای پیاده و توکل کامل به خدا به مکه می روم». محمد روز 28 آگوست سال گذشته میلادی سفر خود را آغاز کرد و اکنون به خیل زائران خانه خدا پیوسته است. محمد با اشاره به اینکه سفرش یا سختی های بی شماری همراه بوده است،گفت:من در این سفر با بالابردن آگاهی ام درباره اسلام از طریق گفتگو با علمای مختلف و همچنین دیدار با مردم با اعتقادات متفاوت برای یادگیری فرهنگ آنها و افزایش شکیبایی خودم،تلاش کردم تا دینداری خودم را ثابت کنم.

قرار بود محمد روز 30 آگوست 2017 یعنی یک روز قبل وارد مکه شود اما موفق شد زودتر از موعد مقرر خود را به این شهر مقدس برساند.